Dokumenty školy

Platnosť dokumentu

od 12.10. 2020 do odvolania, podľa odporúčaní

Prerokované na pedagogickej rade dňa 13. októbra  2020

Dodržiavanie podmienok výchova a vzdelávania podľa tohto organizačného pokynu je záväzné pre všetkých zamestnancov základnej školy, školského klubu detí, zamestnancov školskej jedálne, zákonných zástupcov žiakov a žiakov 1. – 4. ročníka prítomných na vyučovaní v uvedenom období.

Riaditeľstvo Základnej školy v Červenej Voda  vydáva na základe  rozhodnutia MŠVVaŠ SR a zriaďovateľa  tento dokument.

Vzhľadom na zhoršenú situáciu, riaditeľstvo školy oznamuje  zákonným zástupcom žiakov, že na základe rozhodnutia MŠVV a Š SR a   pandemickej komisie upravuje podmienky organizácie vzdelávania a vydáva nasledovné usmernenie s účinnosťou od 12.10.2020.

1. Výchovno –vyučovací proces

·  Vyučovaniev1.-4. ročníku pokračuje  prezenčným spôsobom za dodržiavania určených epidemiologických a bezpečnostných opatrení.

·   Pri vstupe do školy sa bude naďalej vykonávať náhodný ranný filter , ranné meranie teploty žiakov dozor konajúcim pedagogickým zamestnancom alebo iným povereným zamestnancom bezdotykovým teplomerom pri vstupe do základnej školy.

·  Používanie rúška je povinné už pre všetkých žiakov 1.-4.ročníka, a to aj v triedach počas vyučovacieho procesu.

·   Rušia sa záujmové útvary a všetky ostatné voľnočasové skupinové aktivity v telocvičniach, vyučovanie telesnej a športovej výchovy bude prebiehať teoretickou formou podľa pokynov vyučujúcich, v prípade priaznivého počasia je možné naďalej realizovať TSV v exteriéri.

·  Organizácia školského stravovania bude pokračovať v časovom rozpätí: od 11:30 h. do 12:00 h. aj so zabezpečením povinnej pravidelnej dezinfekcie prostredia a dezinfekcie rúk pred vstupom do školskej jedálne

1.  ŠKD

·   Školský klub detí bude v prevádzke v  rámci možností  pre žiakov 1.-4. ročníka.

· Žiaci v uvedenom čase vstupujú do budovy školy bez sprevádzajúcej osoby a dodržiavajú všetky platné hygienické opatrenia.

· ŠKD bude v prevádzke najdlhšie do 16:00 h.

· Nepracujúcim rodičom alebo ak jeden z rodičov je na materskej dovolenke odporúčame zvážiť nutnosť pobytu dieťaťa v ŠKD, alebo kratší čas   vzhľadom k epidemiologickej situácii na Slovensku.

3. Povinnosti zákonného zástupcu  zostávajú naďalej v platnosti :

· Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do školy a pri odchode žiaka zo školy, resp. školského klubu detí (nosenie rúšok dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR),·Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška (jedno náhradné, musí  mať pri sebe v prípade potreby).

· Predkladá po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako 3 po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti. Dá sa to vyplniť aj cez Edupage stránku.

·  pri prerušení viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast. Počet podaných Vyhlásení o bezinfekčnosti a Potvrdení o chorobe nie je limitovaný.

· Zákonnému zástupcovi naďalej nebude umožnené vstupovať do priestorov školy. Odporúčame minimalizovať  zhromažďovanie osôb pred základnou školou.

·  Komunikuje so zamestnancom školy (vedenie školy, učiteľ, vychovávateľ) len prostredníctvom telefonického kontaktu alebo mailovou poštou,

·  Ak sa žiak z akéhokoľvek dôvodu nezúčastní vyučovania, zákonný zástupca musí túto skutočnosť oznámiť telefonicky alebo mailom triednemu učiteľovi príp. vedeniu školy.

·  Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladné nahlásenie karantény, ak bola žiakovi nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok žiak školu nenavštevuje.

· Vstup cudzím osobám do priestorov školy je povolený len s výnimkou potvrdenou riaditeľkou školy a čestným prehlásením o bezinfekčnosti danej osoby.  Pod cudzou osobu sa rozumie akákoľvek iná osoba okrem zamestnanca školy.

· Na komunikáciu externých osôb so školou odporúčame využívať dištančný spôsob komunikácie (písomný, maily a pod.).

Žiadame  o dôsledné dodržiavanie uvedených opatrení.

Účinnosť usmernenia Dodatok k prevádzkovému poriadku školy 3/2020 a usmernenie MŠ SR je platné a účinné po dobu, kým nebude zverejnená jeho aktualizácia na webovom sídle Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Mgr. Mária Tuptová