Školáčik informáčik I. Školáčik informáčik II. Textová podstrana

Informáčik

Školáčik informáčik II.

Október 2016

Čo nás čaká v najbližšom období:

Zber papiera –  iba dvakrát do roka a to práve celý október a potom zase  až v apríli. Vyhodnotení budú  najlepší zberači. Prosíme priniesť papier zviazaný, v škole ho zvážime. Tešíme sa na zberačov J

Prosíme rodičov, aby vybavili deťom  preukaz na vlak zdarma. Preukaz im platí až do 15 rokov. Vybavenie je jednoduché, je potrebný občiansky preukaz a fotografia dieťaťa ( stačí fotka z minulého roka z fotenia v MŠ). Budeme ho potrebovať pri cestovaní vláčikom škole v prírode a aj počas roka.

Jesenné prázdniny: od 28.10.2016 až do 1.11.2016.

Vedenie ZŠ s MŠ a so súhlasom zriaďovateľa  udelilo  27.10.  riaditeľské voľno.

Voľno  majú žiaci od štvrtka do utorka. Vidíme sa v škole v stredu 2.11.2016.

Prosíme rodičov, aby mysleli na to, že sa  chystáme s deťmi na korčuliarsky kurz ( koniec januára) a pripravili im korčule- požičať, napísať Ježiškovi...  Ak by bol problém, príďte a spoločne niečo vymyslímeJ

Žiaci 4. ročníka sú zapojení do súťaže I- Bobor- online logická súťaž. Môžu si precvičiť  minuloročné úlohy na internete www.ibobor.sk, kde nájdete aj pravidlá. Súťaž bude prebiehať v škole online s prihlasovacím heslom pre každého žiaka  začiatkom novembra.

Ďakujeme za zapojenie sa do projektu „Do školy na bicykli“

Ďakujeme za zapojenie sa do projektu „Záložka do knihy“ deti už dostali záložky, ktoré nám poslala družobná škola. V pondelok 17.10. zasielame my im. Ak ešte máte doma urobenú, prosím nech si deti prinesú do školy. Ďakujeme. J

Pripomíname stránku školy: www.zsmscervenavoda.org

Nezabudnite aj na mimočítankové čítanie, prvú knihu je potrebné prečítať do konca novembra.

2. ročník:  Mária Ďuríčková – Danka a Janka

3. ročník:  Miloš Macourek a Adolf Born – Mach a Šebestová

4. ročník : Astrid Lindgrenová – Pipi dlhá pančucha

Deň jablka-deň zdravia

22.9. mala naša pani riaditeľka veľmi dobrý nápad.

Navrhla, že si urobíme tortu s jablkovo-hruškovom pyré a piškótami.

Zavolali sme aj deti zo škôlky a spolu sme ochutnávali ovocie. Kým torta tuhla tak nám pani učiteľky rozprávali o vitamínoch a  aké je pre nás zdravie dôležité. Takto sme oslávili deň jablka-deň zdravia a zároveň pani riaditeľky narodeniny.Torta sa každému nielen páčila, ale bola vynikajúca.

Bol to super deň.

K. Kruľáková a A. Džačovská , 4. ročník