• MDD

Do fotogalérie bol pridaný nový album MDD .

Prekrásne divadelné predstavenie o Medovníkovom domčeku, zaujímavá exkurzia v Katedrále sv.Jána Krstiteľa a arcibiskupského úradu, obedík v McDonalde, výstava lega, múzeum Solivar. Krásny výlet a nezabudnuteľný zážitok.

• Svetový deň včiel

Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň včiel.

• Digitálny žiak

Projekt: Digitálny žiak

Milí rodičia, naša škola sa zapojila do národného projektu „Digitálny príspevok pre žiakov SR“.

Cieľom tohto národného projektu je nákup notebooku v hodnote 350,- € pre žiaka, ktorý patrí do niektorej z nižšie uvedených skupín.

Skupiny oprávnených užívateľov príspevku tvoria štyri skupiny žiakov, pričom sú z veľkej časti tvorené sociálnymi skupinami obyvateľstva v hmotnej núdzi, domácnosťami s nízkymi a podpriemernými príjmami a žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Patria sem:

o    žiaci, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi (príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima)

o    žiaci, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že ich špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby vyplývajú z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí

o    žiaci, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60% mediánu príjmu (na základe potvrdenia o výške príjmu, resp. doklad o nevykonávaní zárobkovej činnosti, napr. potvrdenie o nezamestnanej osobe). Tabuľka výpočtu mediánu príjmu je na stránke projektu.

o    žiaci prvého ročníka stredných škôl (pre školský rok 2022/2023) vrátane žiakov piateho ročníka osemročných študijných programov

Registrovať svoje dieťa môže rodič sám na stránke digitalnyziak.sk, kde nájdete aj bližšie informácie https://digitalnyziak.sk/rodicia/ alebo sa môžete informovať u triedneho učiteľa Vášho dieťaťa. Registrovať svoje dieťa môžete aj v prípade, že si nie ste istí, či má Vaše dieťa nárok na príspevok, pretože Vaša žiadosť bude posúdená a príde odpoveď, či máte nárok alebo nie.

Registrácia prebieha do 30.6.2023.

V prípade, že Vaša žiadosť bude prijatá, tak podrobné informácie o parametroch zariadenia, ktoré si môžete zakúpiť z príspevku nájdete https://digitalnyziak.sk/aktuality/na-ktore-zariadenie-si-mozete-prispevok-uplatnit

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň matiek.

Je máj - lásky čas. S týmto mesiacom sa spája krásny sviatok - Deň matiek. Mama. Pri tomto slove si každý z nás predstaví svoju mamku. Milú, starostlivú, ktorá prebdela nie jednu noc pri našej postieľke a ofúkla "boľačku." Bola si to ty, mama, ktorá si nás pritúlila, zovrela v náručí, keď nám bolo ťažko. Bola si to ty mama, ktorá si sledovala prvé naše krôčky a vedela dať slovám najkrajšiu podobu. Tvoje boli vždy najláskavejšie, plné nehy. Patrí ti za ne vrúcna vďaka a uznanie.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme.

• Čerstvé hlavičky

Vážení priatelia našej školy,

opäť Vás chceme poprosiť o pomoc a spoluprácu pri hlasovaní za Čerstvé hlavičky. Žiaci by v budúcom školskom roku dostali celoročne ovocie a zeleninu. Na stránke www.cerstvehlavicky.sk sa treba zaregistrovat. Zaberie vám to 1 minutu. Následne môžte poslať jeden hlas pre ZŠ a jeden hlas pre MŠ kazdy deň už bez registracie.

Toľkokrát sa môžete zaregistrovať, koľko telefónnych čísel máte. Súťaž trvá od 20.4.do 31.5.2023.

Ak chceme vyhrať, musí sa zapojiť čo najviac ľudí.

Ďakujeme Vám za Vašu pomoc.

• Veľkonočný ježko

Do fotogalérie bol pridaný nový album Veľkonočný ježko.

Čítanie s porozumením 2.ročník: pracovný postup - výroba veľkonočného ježka

• Beseda s dentálnou hygieničkou

Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda s dentálnou hygieničkou.

• Zápis do 1.ročníka

Do fotogalérie bol pridaný nový album Zápis do 1.ročníka.

• Veľká noc - tvorenie

Do fotogalérie bol pridaný nový album Veľká noc - tvorenie.

• Marec mesiac kníh

Do fotogalérie bol pridaný nový album Marec mesiac kníh.

Naši žiaci za svedomitú čitateľskú prácu získavajú pochvalu a diplom. Stihli si aj vyrobiť svoju vlastnú knihu.

• Z rozprávky do rozprávky

Do fotogalérie bol pridaný nový album Z rozprávky do rozprávky.

Marec mesiac kníh. Žiaci si priniesli do školy svoje obľúbené knihy. Každý svoju knihu predstavil, porozprával o nej a aj malý úryvok prečítal.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň vody.

Dnes sme oslávili Deň vody ako sa patrí. Šetriť vodu je pre našu planétu veľmi dôležité. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých a podnetných informácií, súťažili sme, robili sme pokusy s vodou, filtrovali sme znečistenú vodu. Vyrobili sme si náučný plagát. Stali sa z nás malí-veľkí vedátori.

Vážení rodičia,

na základe vysokého počtu chýbajúcich žiakov a na odporúčanie hygieny a so súhlasom zriaďovateľa Vám oznamujeme, že od 28:2:2023 do 3.3.2023 / do konca tohto týždňa / bude prerušená výchovno-vzdelávacia činnosť v našej škole.

• Medzinárodný týždeň priateľstva

Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný týždeň priateľstva.

Od 20:2. - 24.2: sme si v našej škole v rámci Medzinárodného týždňa priateľstva pripomenuli dôležitosť priateľov v každodennom živote. Počas celého týždňa sme sa snažili formou rôznych aktivít poukázať na to, že priateľov si máme ceniť. Veď priateľstvo je dar, nie samozrejmosť.

• Zápis do 1.ročníka

• Divadielko pre detičky v MŠ v Červenej Vode

Do fotogalérie bol pridaný nový album Divadielko pre detičky v MŠ v Červenej Vode.

• Valentínky

Do fotogalérie bol pridaný nový album Valentínky.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín.

• Staráme sa v zime o vtáčiky

Do fotogalérie bol pridaný nový album Staráme sa v zime o vtáčiky.

strana: